Europos graplingo čempionate – kova dėl 158 medalių komplektų

Šį šeštadienį beveik penki šimtai grappling imtynių entuziastų rinksis į Šiaulius, kur bus surengtas trečiasis Europos graplingo čempionatas. Kaip jau anksčiau spėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ričardas Piepolis, lietuviai šiemet turėtų būti pagrindiniai favoritai dėl pagrindinių prizų.

„Šiame čempionate bus išdalinti 158 medalių komplektai, be to absoliučių kategorijų nugalėtojai išsidalins keturis čempioniškus diržus. Žiūrint iš federacijos pusės, tai tikrai džiaugiamės įkėlę koją į Šiaulius. Gerinant infrastruktūrą, čia atliktas nuostabus darbas. Galbūt, grubiai nuskambės, bet tuo mes norime pasinaudoti (šypsosi).

Tikiuosi, kad tai ne paskutinis tokio formato renginys, draugausime dar daug kartų. Norėčiau pridurti svarbų aspektą – šiame mieste dvikovinis sportas yra labai populiarus, o tai yra dar vienas aspektas, kodėl pasirinktas Saulės miestas“, - renginį pristatė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Federacijos sprendimu džiaugėsi ir Šiaulių atstovai, šiuo renginiu galėdami pristatyti savo miestą plačiajai visuomenei.

„Matau tame renginyje didelę prasmę. Svarbu, kai aukšto meistriškumo sportininkai atvyksta į tokį Europos mastais nedidelį miestą. Tikrai mums tai yra didelis įvykis. Manau, kad mes jį išnaudosime maksimaliai. Noriu pažymėti, kad pirmam žingsny ne naudos siekiame. Svarbiau bendradarbiavimas, ryšių užmezgimas ir panašūs dalykai. Kitas dalykas – jei sportininkai išsiveš gerus prisiminimus, tai grįžtamasis ryšys gali atsirasti per turizmą, per viešuosius ryšius, per bendradarbiavimą su kitomis sporto federacijomis ir panašiai“, - čempionato nauda neabejojo Šiaulių vicemeras Egidijus Elijošius.

„Yra įvertintas mūsų darbas. Tikimės, kad viskas klostysis šauniai, kad toks renginys būtų ne paskutinis“, - vicemerui pritarė Sporto gimnazijos, kurioje ir vyks čempionatas, direktorė Irma Abromaitienė.

Ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas pasižymi tuo, kad didelį dėmesį skiria ne tik populiariosioms sporto šakoms, tačiau ir toms, kurios kituose miestuose lieka nuošaly. A.Kupstas jau užsiminė, jog kovinėms sporto šakoms čia rodomas išskirtinis dėmesys.

„Šiauliai nebijo iššūkių priimdami sporto šakas, kurios nėra tradicinės ir labai paplitusios Lietuvoje. Pavyzdžiui, taekvondo centras yra mūsų mieste. Taip pat ir imtynės, ir dziudo, ir karate.. dvikovinės sporto šakos sudaro svarbią vietą miesto bendruomenėje. Turbūt net trejetuke“, - Lietuvos graplingo federacijos prezidentą papildė sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

Europos graplingo čempionatas bus surengtas šeštadienį. Jame kovotojai varžysis su kimono ir be kimono rungtyse.


Pasidalinti