Dėl Europos graplingo čempiono vardo varžysis bušido žvaigždė E.Petraitis

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Garliavoje įvyksiančiame Europos graplingo čempionate tarp stipriausiųjų Senojo žemyno sportininkų bus galima išvysti ir nekart didžiajame bušido ringe kovojusį Eriką Petraitį, kuris nugalėtojo titulo sieks senjorų grupėje.

„Visą gyvenimą sportavau, tad noras įrodyti ką galiu, yra išlikęs. Iš prigimties esu imtynininkas. O čia apjungtos visos imtynių rūšys. Tad mano pasirinkimas turėtų būti aiškus“, - pasakojo būsimų varžybų Garliavoje dalyvis.

Anot pagrindinio čempionato organizatoriaus Kęstučio Smirnovo, arena jau visiškai pasiruošusi priimti beveik pusantro šimto dalyvių. Areną teigiamai įvertino ir iš užsienio atvykę įvairių delegacijų nariai.

„Nepasakyčiau, kad užmiestyje rengti Europos čempionatus arba kitas dideles dvikovinių sporto šakų varžybas yra tradicija, tačiau tokių atvejų yra toli gražu ne vienas. Dėl to ir pasirinkta Garliava – miestelis, turintis modernią areną.

Nepaisant to, kad tarptautinė graplingo federacija rengia pirmą tokio lygio turnyrą, dalyvių gausa ir sportininkų lygiu ji gali didžiuotis. Čempionate dalyvaus beveik 150 sportininkų iš dešimties šalių – tai yra būtent tai, ko mes siekėme prieš nuspręsdami rengti šias pirmenybes“, - savo įgyvendintus planus dėstė K.Smirnovas, pabrėžęs, kad E.Petraičio pritraukimas į varžybas suteiks papildomo žavesio.

„Aš geriau jaučiuosi imtyniaudamas, o ne smūginėse sporto šakose. Didžiuosiuose ringuose rinkdavausi kovoti pagal MMA taisykles, kurios yra, tarsi, viduriukas tarp imtynių ir smūginių sporto šakų“, - kalbėjo E.Petraitis.

- Erikai, ar dar pasiilgstate kovų didžiuosiuose ringuose?

- Kai pasižiūriu savo buvusių kolegų ar savo paties kovas, kartais širdis dar suvirpa, tačiau jaučiu savo galimybes. Sunkaus svorio kategorijoje dar būtų lengviau, tačiau tarp mažiukų vyrauja dideli greičiai, labai didelis tempas.. tiesiog neištverčiau. Jei galėčiau save tam dalykui atiduoti šimtu procentų – tada viskas būtų gerai. Tačiau suderinti su darbu to dalyko yra paprasčiausiai neįmanoma.

- Pasirinkote senjorų grupę. Kodėl?

- Kur varžytis, man didelio skirtumo nėra. Tiesiog pagal amžių patekau į senjorus – tad ten ir dalyvausiu. O jei atvirai, pagal techniką, kurią žinau, kurią moku – tai manau, kad tikčiau ir į pagrindinį turnyrą. Mano technika dar nėra susidėvėjusi ir aš dar parodysiu, ką sugebu (juokiasi).

- Nepervertinate savo galimybių?

- Graplingas yra pakankamai nauja sporto šaka, o į ją atėję kitų imtynių rūšių atstovai galvoja, kad čia jiems viskas bus žinoma ir paprasta. Bet taip nėra. Kiekviena imtynių rūšis turi tam tikrų apribojimų, o graplingas yra visų imtynių miksas. Prisitaikymas prie to mikso neabejotinai užima laiko. Gal dėl to ir galvoju, kad čempionate pasirodysiu gerai.

- Vienas tikslas – laimėti?

- Sportininko natūra – jeigu lipi į ringą, ant tatamio ar netgi jei važiuoji dviračiu ir nenori laimėti, reiškia tu nesi sportininkas. Tiesiog suveikia vidinis ego – įrodyti tiek sau, tiek aplinkiniams.


Pasidalinti