Būsimo Europos graplingo čempionato favoritai – lietuviai

Lietuva ruošiasi trečiajam Europos graplingo čempionatui, kuriame teks ginti praėjusiais metais iškovotus titulus. Anot ekspertų, Lietuva ir šiemet pagrindinė kandidatė susižerti daugybę apdovanojimų. Spalio 28 dieną Kaune vyksiančiame čempionate dėl diržų ir medalių be lietuvių į kovą stos dar dešimties šalių atstovai.

„Mūsų medalių likimas priklauso nuo to, kaip gerai ar blogai susirinks užsienio atstovai. Vis tik, tikiuosi, kad galutinis rezultatas turėtų būti panašus kaip pernai“, - apie būsimas pirmenybes kalbėjo Lietuvos graplingo rinktinės treneris Ričardas Piepolis.

Treneri, prieš metus kalbėjome apie tai, kad Lietuvos graplingo imtynininkai savo kartelę vis kelia į viršų. Kas pasikeitė per metus laiko?

Mūsų sportininkų augimas priklauso nuo treniruočių skaičiaus. Augimo labiau tikimės iš jaunimo, bet šių laikų jaunimas labiau linkęs linksmintis, o ne treniruotis. Aš matau pakankamai daug gabaus jaunimo, kuris nesugeba savęs realizuoti. Turi talentą, turi gabumus, bet nenori. Pagalvoji, kad anksčiau ir sąlygos būdavo prastesnės, ir salės ne tokios geros, bet žmonės labiau stengdavos. Kita vertus, nenorėčiau taip suabsoliutinti. Tikrai visada atsiranda ir tokių, kurie dirba negailėdami savęs.

Pernai prieš čempionatą pagrindiniu favoritu laimėti diržą įvardinote Lauryną Pelakauską. Ar šiemet turite savo favoritą?

Šiemet konkretaus favorito neįvardinsiu. Ir tie patys broliai Pelakauskai, ir Tomas Smirnovas, ir dar kokie trys kovotojai, kurie lygiu nenusileidžia vienas kitam. Kitas dalykas – aš kalbu tik apie „Smauglio“ atstovus, nes kitų klubų kovotojų pastaruoju metu nemačiau ir apie jų sportines formas galiu tik spėlioti.

Nuo graplingo atsiradimo Lietuvoje „Smauglio“ klubas diktuoja madas mūsų šalyje. Ar per paskutinius metus tos tendencijos nors kiek pasikeitė?

Iš principo, nepasikeitė. Nemažai 14 – 16 metų jaunimo yra gabaus ir kituose klubuose, bet šiaip tendencijos, kad mus vytųsi – nepastebėjau.

Koks diržų skaičius Europos čempionate tenkintų rinktinės vyriausiąjį trenerį?

Mano tikslas ir noras, kad visi geriausi čempionate sudalyvautų, o traumos ir kiti pašaliniai veiksniai liktų kažkur nuošaly. Jei sudalyvaus – bus ir rezultatas. Koks? Neabejoju, kad kai kurie diržai liks Lietuvoje.


Pasidalinti