Baltijos šalių graplingo čempionate – lietuvių triumfas

236 graplingo imtynių entuziastai ir profesionalai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Jungtinių Amerikos Valstijų Jonavoje aiškinosi, kas verčiausias Baltijos šalių graplingo čempiono titulo.

Absoliučia dauguma triumfavo lietuviai, tarp kurių ir absoliučių svorio kategorijų nugalėtojai: Arnas Šaduika („Smauglys“, be kimono), Tadas Jonaitis („A-Force“, su kimono), Miglė Nemanytė („Faiteris“, be kimono), Gabrielė Katkauskaitė („A-Force“, su kimono).

„Pasakysiu, nekukliai, bet tokie rezultatai nestebina. Baltijos šalyse graplingas greičiausiai vystomas Lietuvoje ir tą mes ne kartą esame įrodę. Kaip organizacijos prezidentas, tikrai džiaugiuosi sportininkų pasiekimais ir įrašais CV, kaip tėvas džiaugiuosi savo sūnaus Jokūbo ir dukters Paulinos progresu bei pergalėmis“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Baltijos šalių čempionatus organizacija vadina generaline repeticija prieš svarbiausią metų renginį – pasaulio graplingo čempionatą.

„Kaip prieš čempionatą sakiau, federacijos tikslas – kuo geriau paruošti kovotojus planetos pirmenybėms. Dabar galiu konstatuoti, kad kovotojai yra visai neblogai pasiruošę, todėl lūkesčiai pasaulio čempionate taip pat bus nemaži“, - sakė K.Smirnovas.

236 dalyviai – naujas čempionato rekordas. Iki šiol didžiausias dalyvių skaičius buvo 220. Čempionate buvo panaudota nauja varžybų pravedimo sistema, padėjusi sutaupyti varžybų laiką bei palengvinusi organizavimą organizatoriams.

„Įprastai prie naujų dalykų reikia priprasti, bet galiu pasakyti, kad šiuo atveju taip nebuvo. Tiek dalyviams, tiek organizatoriams naujiena greitai prilipo ir, tiesą sakant, nepastebėjau nei vieno, kuris sakytų, kam čia to reikia“, - kalbėjo K.Smirnovas.

Artimiausi federacijos renginiai: rugpjūčio priešpaskutinę savaitę rengiama tradicinė stovykla Palangoje, o spalio 7 dieną – Šiauliuose bus surengtas pasaulio graplingo čempionatas.


Pasidalinti