Baltijos graplingo čempionate – M.Nemanytės triumfas

Jonavoje vykusiame IGF Baltijos graplingo čempionate triumfavo lietuviai Miglė Nemanytė ir Tomas Smirnovas bei Latvijos kovotojas Janis Kogutics. Pastarasis buvo nepralenkiamas absoliučios svorio kategorijos disciplinoje su kimono, T.Smirnovas – disciplinoje be kimono, o M.Nemanytė triumfavo abejose disciplinose.

„Miglė ne vienus metus yra tarp mūsų sporto šakos elitinių sportininkių, tačiau tai, ką ji nuveikė Baltijos čempionate, yra naujai iškelta kartelė mūsų merginoms. Man, kaip prezidentui, labai džiugu, kad visa tai įvyko jos gimtajame mieste“, - apie Jonavoje vykusį čempionatą kalbėjo tarptautinės graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Jonavos „Faiterio“ klubui atstovaujanti M.Nemanytė disciplinoje be kimono absoliučios įskaitos turnyre aplenkė Lijaną Lipinskaitę („Pantera“) ir Sandrą Bacevičiūtę („Ošimas“). Kovodama su kimono, Miglė darsyk aplenkė S.Bacevičiūtę bei Ukmergės dziudo klubo atstovę Gabiją Verkauskaitę.

Atskirose svorio kategorijose disciplinoje su kimono tarp merginų triumfavo Airida Kupstaitė (53 kg), Agnija Ciprike (Latvija, 61 kg), S.Bacevičiūtė (+77 kg). Rungtyje be kimono nepralenkiamos buvo: Lijana Lipinskaitė (61 kg) ir Miglė Nemanytė (+77 kg).

„Nemažiau atkaklios kovos vyko ir vyrų grupėje. Šis turnyras darsyk įrodė, kad ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse vis dar stipriausi yra „Smauglio“ graplingo kovotojai“, - vyrų rezultatus reziumavo K.Smirnovas.

Jau minėjome, kad disciplinoje be kimono absoliučioje svorio kategorijoje nepralenkiamas buvo T.Smirnovas. Antroji ir trečioji vietos taip pat priklauso „Smaugliams“ Martynui Marcenko bei Arnui Šeduikai.

„Smauglio“ atstovai su kimono nekovojo, tad čia atsirado galimybė triumfuoti kitiems. Latvis J.Kogutics iš „Jiu-Jitsu Jelgava/ A-Force BJJ“ klubo finale aplenkė Ukmergės dziudo klubo atstovą Arminą Tamošaitį bei Alfredą Vilimavičų iš „A-Force BJJ Šiauliai“.

Atskirose svorio kategorijose geriausiai pasirodė: Konstantinas Mokšinas (64 kg), Danielius Chalikovas (72 kg), Mindaugas Veržbickas (80 kg), Tomas Smirnovas (+100 kg) (visi be kimono); Naglis Gutauskas (64 kg), Nikita Berezhnoi (Ukraina, 72 kg), Mindaugas Veržbickas (80 kg), Janis Kogutics (Latvija, +100 kg) (visi su kimono).

Tarp jaunimo daugiausiai pergalių iškovojo Ukmergės dziudo klubo kovotojai, kurie savo komandai garantavo komandinį titulą.

„Jei „Smauglys“ yra dabartis, tai ukmergiškiai ne pirmą kartą parodo, kad gali būti sporto šakos ateitis“, - sakė K.Smirnovas.

Baltijos šalių čempionatas buvo trečias didelis graplingo federacijos organizuotas renginys šiais metais. Jau netrukus, gegužės 18 dieną Šiauliuose, laukia didžiausias 2024-ųjų renginys – Europos graplingo čempionatas.


Pasidalinti