Atvirose Baltijos šalių graplingo žaidynėse – 11 sportininkų iš Indijos

Šį sekmadienį uostamiestyje įvyksiančios antrosios atvirosios Baltijos šalių žaidynės žada sutraukti rekordinį dalyvių skaičių iš septynių šalių. Be artimųjų kaimynų į Klaipėdą žada atvykti net vienuolika Indijos sportininkų.

„Marketinginiais tikslais Klaipėda yra idealus miestas. Jau ne pirmą kartą pastebime, kad čia lengviau pasikviesti užsienio sportininkų. Tikiuosi, kad turėsime geriausią graplingo turnyre, o su uostamiesčio valdžia bendrausime ir ateityje“, - pagyrų būsimo turnyro šeimininkams negailėjo Lietuvos graplingo federacijos sekretorius Erikas Kazlauskas.

Praėjusią savaitę į Klaipėdą atkeliavo penki diržai, kurie atiteks absoliučios įskaitos nugalėtojams U-17, U-19, suaugusiųjų, veteranų ir merginų grupėse.

„Noriu pasidžiaugti gražia iniciatyva. Nepasididžiuodamas galiu pasakyti, kad Klaipėda jau tapo kovinių sporto šakų sostine Lietuvoje. Mūsų miestas tampa gerąja meka, į kurią pradeda plaukti tarptautiniai renginiai. Man smagu, kad kovinis azartas yra liejamas ringe. Tai yra puikus užimtumo pavyzdys. Tai yra geriausia. Be to, kas prasideda Klaipėdoje – yra pasmerktas sėkmei”, - savo atstovaujamą miestą gyrė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pats turnyro organizavimas buvo atiduotas į pirmojo Europos graplingo čempiono Mariaus Rudnicko rankas. Pernai surengęs Lietuvos komandinės taurės varžybas, M.Rudnickas šiemet ėmėsi dar didesnio iššūkio.

„Pernai viskas buvo kiek paprasčiau, nes visas bendravimas vyko su lietuviais. Šiemet laukiame svečių iš daugelio šalių. Pats turnyras bus gerokai didesnis nei pernai. Kita vertus, šiemet jau žinau, kur eiti, ko prašyti ir kaip daryti. Įgyti organizaciniai įgūdžiai neabejotinai man padėjo“, - sakė pagrindinis turnyro organizatorius.

Uostamiestyje surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo ir Seimo narys, pirmasis Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas. Pastarasis Klaipėdai priminė pagrindinę priežastį, kodėl graplingas Lietuvoje taip greitai evoliucionuoja.

„Graplingas populiarėja, dėl to, kad jis pats saugiausias kovinis sportas. Veiksmų arsenalas labai didelis, tačiau traumatizmas mažas. Tėvai vaikus išleisdami į šį kovos meną žino, kad vaikas grįš netraumuotas. Be melynių, nesulaužytas, pasportavęs ir išsikrovęs. Moksliškai ištirta, kad kuo vaikas daugiau sportuoja – tuo geriau jam sekasi mokslai, jis plačiau gali save realizuoti. Bet kuris sportas garantuoja didesnį judėjimą, tad kuo turėsime daugiau sveikų vaikų, tuo mūsų Lietuvai bus geriau“, - pasakojo K.Smirnovas.

Baltijos šalių žaidynės buvusioje „Neptūno“ arenoje startuos 12 valandą. Daugiau informacijos www.grappling.lt


Pasidalinti