Amžius sportui ne riba: 56-erių A.Kašėta – dukart pasaulio čempionas

Spalio 9 dieną Panevėžio „Cido“ arenoje vykusiame pasaulio IGF graplingo čempionate 56 – erių kovos menų legenda Albertas Kašėta iškovojo du titulus – jis nugalėtoju tapo tiek suaugusiųjų, tiek meistrų grupėje. Tokiu būdu A.Kašėta tapo vyriausiu dublio savininku IGF organizacijos istorijoje.

„Vasarą net nebuvo aišku, ar galėsiu dalyvauti. Buvau patyręs traumą, dėl kurios turėjau sunkią menisko operaciją. Šioje vietoje milžinišką darbą atliko kineziterapeutai, su kuriais dirbome praktiškai kiekvieną dieną. Stiprinau tiek kelius, tiek mano problematišką nugarą ir viskas stojo į savo vietas. Dalis medalių priklauso jiems“, - sakė A.Kašėta.

Dar prieš ketverius metus legendinis kovotojas minėjo, kad į kiekvieną turnyrą eina kaip į paskutinį. Vis tik, galiausiai, užbaigti karjeros neapsisprendžia. Prabėgus ketveriems metams, apie jokias pabaigas A.Kašėta nebegalvoja, nes, kaip pats sako, kolekcijoje dar trūksta titulų.

„Supratau, kad savęs neapgausiu, todėl apie karjeros pabaigą nebegalvoju. Dabar turiu planą kitąmet nuvykti į Jerevaną, sudalyvauti pasaulio sambo meistrų čempionate bei iškovoti trečiąjį titulą. Kodėl gi, ne? Jaučiuosi puikiai, turiu didelį technikos ir taktikos bagažą. Ir nors fizinė jėga ir greitis nedidėja, bet anie minėti dalykai kompensuoja“, - sakė A.Kašėta.

Pasaulio čempionato suaugusiųjų grupės svorio kategorijoje iki 72 kilogramų būsimasis čempionas nugalėjo 25 metais jaunesnį Igorį Poljakovą iš Estijos bei 22 metais jaunesį Rinaldą Vanagą iš Latvijos.

„Jiems buvo morališkai sunkiau. Juk jeigu aš būčiau pralaimėjęs, tai nebūtų ištikusi jokia katastrofa. O juos slėgė milžiniška atsakomybė. Galvoju, kad tai jiems galėjo pakišti koją. Aš atsipalaidavęs, o jie psichologiškai įsitempę.

Jei atvirai, aš ilgai buvau neapsisprendęs, ar varžytis suaugusiųjų grupėje, tačiau jaučiau, kad esu geros fizinės formos, todėl nusprendžiau sudalyvauti. Neklydau. Taip jau gavosi, kad čempionatas gavosi ypatingas, kuriame pasiekiau maksimalų rezultatą.

Kaip man tai pavyko? Tiesiog sėkmingai išnaudojau taktinius dalykus. Visi galvojo, kad po dviejų minučių mane aplankys nuovargis, o aš kaip tik tik trečią minutę įjungdavau savo aukščiausią pavarą. Visas kovas laimėjau jų pabaigoje. Tai va, jie galvojo, kad aš pavargsiu, o pavargdavo jie“, - pergalės receptu dalinosi 2021 metų dukart pasaulio graplingo čempionas.

Šiemet A.Kašėta pabandys apginti ir paskutiniajame Lietuvos čempionate meistrų grupėje iškovotą čempiono vardą. Tokią galimybę veteranas turės gruodžio 4 dieną Kaune įvyksiančiame atvirajame šalies čempionate.


Pasidalinti