Europos graplingo čempionas M.Rudnickas: „Svajonių komandos nuotykiai gali nutikti tik kartą“

Šį sekmadienį į sostinės lengvosios atletikos maniežą rinksis geriausi Lietuvos graplingo imtynininkai. Pastarieji varžysis dėl komandinės taurės, kurią gins sostinės „Smauglio“ atstovai. Kol organizatoriai baiminasi gripo epidemijos, į sostinę jau pasiruošę atvykti prieš dvejus metus įspūdingą pasirodymą surengę Klaipėdos KMN atstovai.

„Tuomet turnyras vyko uostamiestyje ir šią dieną prisimenu su džiaugsmu. Įspūdingi diena ir, apskritai, įspūdingi metai. Tąkart pirmą kartą padedamas savo komandos organizavau graplingo varžybas. Buvo didelis noras, kad renginys pavyktų kuo geriau visapusiškai. Šioms varžyboms pavyko suburti didelį būrį įvairių kovinių sporto šakų atstovų. Kaip esu minėjęs, tuomet Klaipėda surinko „DREAM TEAM“ komandą. Geri prisiminimai“, - pokalbį pradėjo 2016 metų Europos graplingo čempionas Marius Rudnickas.

„Deja, tokie nuotykiai gali nutikti tik kartą, bet ne kiekvienais metais, dėl to 2017 metais klaipėdiečių rezultatas buvo daug kuklesnis.

Manau, būti geriausiu Lietuvos klubu kiekvienais metais, reiškia nuolat daug dirbti, ir sportininkų kartą turi auginti kita sportininkų karta, nuo pat mažumės. Taip daro stipriausi šiuo metu esantys graplingo imtynių  sporto klubai. Tada pavyktų ne tik laimėti, bet ir išlaikyti lyderio pozicijas“, - pasakojo M.Rudnickas.

 

Anksčiau esate akcentavotęs, kad didžiausią dėmesį skiriate jaunimo ugdymui. Kaip sekasi eiti pirmyn šiuo aspektu?

Manau, Klaipėdos miestui viskas dar prieš akis, ir jaunoji karta jau auga. Labai džiaugiamės, kad uostamiestyje atsiranda vis daugiau vaikų norinčiu kultivuoti būtent graplingo imtynių sporto šaką. Labai sėkmingai tą daro Klaipėdos sporto klubai „Team LION“, „LUTADOR Klaipėda“.

 

Prieš dvejus metus Klaipėdoje surinkote, kaip pats išsireiškėte Svajonių komandą, kurios turbūt niekada nepavyks surinkti. Nebūna taip, kad su tos Svajonių komandos nariais pasikalbėtumėt apie tai, kad visai smagu būtų darsyk pakovoti dėl miesto garbės?

Prieš kiekvienas graplingo varžybas vykstančias Lietuvoje, likus dviem savaitėms, organizuoju bendras tarpklubines treniruotes Klaipėdos mieste. Tai yra savotiškas pasiruošimas, į kurį dažnai atvažiuoja sportininkai ir iš kitų miestų. Paskutiniame tokiame  buvo apie 60 sportininkų iš Klaipėdos, Kretingos, Palangos, o šį kartą net iš Šiaulių miesto. Visada stengiuosi juos motyvuoti, priminti, kokiu tikslu mes čia susirinkome, pasitreniruoti.

 

Mes kas nors šiemet iššūkį Smaugliui?

Manau, kad ne. Bet per artimiausius 5 – 8 metus manau situacija Lietuvoje turėtų keistis. Smaugliams lyderio pozicijas bus vis sunkiau išlaikyti. Kaip žinote, bet kokį titulą lengviau kartais laimėti nei jį išlaikyti. Apskritai, šis sportas Lietuvoje stipriai auga ir populiarėja. Tikras iššūkis treneriui išlaikyti klubo lyderio pozicijas Lietuvoje.

 

O kaip jūs?

Aš mėgaujuosi, džiaugiuosi graplingo, brazilų džiudžitsu, sambo sporto šakomis, jų augimu ir populiarumu Lietuvoje. Trenerio darbas man tik hobi ir visuomeninė veikla.  Veikiau jau, šių sporto šakų instruktorius ar specialiastas.

 

Lietuvoje siaučia gripo epidemija. Pajutote?

Asmeniškai to nepajutau, bet sportuojančių yra sumažėję, tiek mūsų klube tiek kituose klubuose.


Pasidalinti