Garliava pasiruošusi grandiozinei kovinio sporto šventei

Šį šeštadienį į Kauno rajone Garliavoje įsikūrusį sporto centrą rinksis stipriausi senojo žemyno graplingo imtynių meistrai (ir meistrės), kurie kovos dėl penkių trečiojo Europos čempionato diržų. Didžiulėje šventėje nepaskutinis vaidmuo atiteks lietuvių kovotojams.

„Tiek užpernai, tiek pernai aukštai užkėlėme kartelę, todėl nesinorėtų jos nuleisti. Aišku, kiekvienais metais lygis kyla, todėl apginti tuos titulus nėra lengva. Tarp jaunių turime Deividą Matusevičių, iš kurio tikimės diržo, o prognozuoti, kas darysis kitose amžiaus grupėse arba, tarkime, moterų grupėje praktiškai neįmanoma“, - apie būsimą čempionatą sakė Lietuvos graplingo federacijos direktorius Adrijus Kupstas.

Dėl prognozių atsargus buvo ir rinktinės vyriausiasis treneris Ričardas Piepolis. Tiesa, jis nedvejoja, kad lietuviai yra pajėgūs laimėti net kelis Senojo žemyno diržus.

„Mano tikslas ir noras, kad visi geriausi čempionate sudalyvautų, o traumos ir kiti pašaliniai veiksniai liktų kažkur nuošaly. Šiaip, neeabejoju, kad kai kurie diržai liks Lietuvoje“, - likus kelioms savaitėms iki pirmenybių sakė R.Piepolis.

Europos graplingo federacija jau ne pirmus metus suteikia didžiulį pasitikėjimo kreditą mūsų šaliai bei rengia čempionatus būtent Lietuvoje. Lietuviai, savo ruožtu, šiemet pasirinko Garliavą, kuri didžiuojasi galėdama priimti stipriausius Europos graplingo imtynininkus.

„Rajone turime tradicijas plėtojant įvairas sporto šakas, neišskiriant ir dvikovinių sporto šakų. Visi renginiai svarbūs. Kuo sporto šakos plačiau atstovaujamos – tuo geriau jaunimui ir bendrai visai visuomenei.

Sakyčiau, kad tokie čempionatai yra galimybė mūsų vaikams būti pastebėtiems pagal pomėgius eiti sportinio meistriškumo keliu ir siekti pačių aukščiausių rezultatų bei džiuginti ne tik rajono bendruomenę, bet ir visą Lietuvą.

Be galo, gera pastebėti, kad įvairios sporto šakos atranda naujas erdves. Noriu padėkoti ir pasidžiaugti graplingo federacija, kad Europos čempionatui pasirinko ne Vilnių, ne Kauną, o mažesnius miestelius ir vietoves, kurios gali būti nemažiau organizuotos.

Tikiu, kad turnyras sulauks didelio susidomėjimo, nes mūsų šalies atstovai mus džiugins pergalėmis, medaliais ir formuos neilgą istoriją turinčios sporto šakos tradicijas Lietuvoje“, - federacijos pasirinkimu džiaugėsi Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Trečiojo Europos graplingo čempionato startas – šį šeštadienį 12.00 valandą.


Pasidalinti