Kovinio sporto pažiba: “Pamokas salėje naudojau ir gatvėje. Tai nėra maloniausias prisiminimas”

Įspūdingai pasirodžiusi Europos graplingo čempionate ir laimėjusi beveik visus svarbiausius turnyrus, geriausia metų graplingo kovotoja tapo Brigita Sruoginytė iš Šakių. Vytauto Smirnovo auklėtinė metų suvestinėje aplenkė komandos drauges – Benitą Eidikytę ir Ievą Smirnovaitę.

V.Smirnovas dar prieš metus pasakojo apie tai, koks sunkus darbas yra merginas ne tik sudominti kovine sporto šaka, tačiau ir įtikinti jas pasilikti sporto salėje bei siekti aukštų rezultatų. Vis tik, pažvelgus į 2017 – uosius, galime konstatuoti, kad pastangos atsipirko.

„Tiesą sakant, toks rezultatas man visiškai ne staigmena. Aš iki šios vietos nuėjau ilgą kelią, tai nebuvo lengva. Ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Bet trenerio bei klubo draugų palaikymas leido patikėti, kad viskas įmanoma jei tam įdėsi visą save, - pokalbį pradėjo geriausia graplingo kovotoja.

 

Kova dėl pirmosios vietos vyko gana arši iki pat metų pabaigos. Kaip manai, dėl ko tu, o ne kažkuri kita mergina tapo nugalėtoja?

Manau, mano užsispyrimas man neleido užleisti pirmosios vietos (šypsosi). Buvo, kad nesinori, nei tų varžybų, nei kovų, bet visais atvejais – eini ir darai. Kaip atrodys, jei nukrisi reitinguose (juokiasi).

 

Tau tikrai tai buvo svarbu?

Taip. Su mano pergalėmis atėjo aplinkinių pagarba ir pasitikėjimas, tiek iš trenerių, tiek iš sportininkų.

 

Kuri pergalė 2017 – aisiais buvo saldžiausia?

Būtų sunku įvardinti. Visos pergalės savotiškai būna saldžios. Bet pergalė Europos čempionate merginų absoliučioje kategorijoje prieš Oksaną Černikovą buvo kažkas tokio. Tai buvo savotiškas revanšas už 2016 metų pralaimėjimą.

 

Kaip vyrų graplinge karaliauja „Smauglys“, taip moterų – „Ošimas“. Kur jūsų klubo stiprybė? Ir ar artimiausiu kas nors turi šansų jus pavyti?

Mano manymu didelę įtaką daro klubo atmosfera. Klube labai daug merginų ir treneris jas motyvuoja ne tik treniruotis dėl savęs, bet ir dalyvauti varžybose bei parodyti save. Ir jei tai išliks ir toliau, joks klubas „Ošimo“ nepavys.

 

Kodėl merginos renkasi graplingą?

Tai techniška sporto šaka, kurią būtų galima panaudoti ne tik treniruotėse, bet ir savigynai gatvėje ar, bet kurioje vietoje užpuolimo ar kitu kritiniu atveju. Ir tai merginoms ypač aktualu.

 

Kai bendrauji nepažįstamoje kompanijoje ir kas nors paklausia, ką veiki, ar ilgai tenka aiškinti, kas yra graplingas?

Anksčiau, taip. Pačioje graplingo atsiradimo pradžioje niekas jo nežinojo ir paaiškinti nebūdavo lengva. Dabar daug kas pasikeitė. Graplingas išpopuliarėjo ir yra viena žinomesnių kovinio sporto šakų.

 

O kas jis yra tau?

Man graplingas yra kova. Kova ne tik su kitu sportininku, bet ir su savimi, nes kiekviena kova yra tam tikra pamoka, tu kaskart išmoksti ko nors to, ko anksčiau nesugebėjai. Aš prie šio sporto prisisirišau ir stengsiuosi kuo ilgiau jame išlikti.

 

Kai rinkaisi šį sportą, galvojai labiau apie tai, kaip tobulėsi ar vis tik galvoje sukosi mintys, kad gerai būtų išmokti apsiginti?

Kai rinkausi šį sportą mąsčiau apie abu atvejus. Norėjau tiek ištobulėti, tiek ir sugebėti ne tik apsiginti, bet ir apginti aplinkinius.

 

Yra tekę pamokas salėje panaudoti kur nors gatvėje?

Tiesą sakant, taip. Ir tai nebuvo vienas maloniausių prisiminimų. Bet tai buvo psichologinis laimėjimas prieš gerokai pajėgesnį varžovą, o mūsų klube psichologija nėra žemiau už fizinę jėgą.

 

Kas toliau? Ar save šiame sporte dar įsivaizduoji po kokių penkerių metų?

Toliau treniruotės, treniruotės ir dar kartą treniruotės. Vis dar savyje atrandu daugybę spragų, kurias būtina ištaisyti. Jei negalėsiu nuolat treniruotis, tai bent retkarčiais sugrįšiu į salę. O į varžybas su šypsena (šypsosi).

 

O artimesni planai? Kokius tikslus išsikėlei 2018 – iesiems?

2018 metai – turėtų būti patys svarbiausi. Pasaulio čempionatas. Ir suprantama – tikiuosi dar vienos pirmos vietos.


Pasidalinti